بازدید میدانی معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز از قنات غرب شیراز

غلامرضا غلامی به اتفاق روح الله مظفری رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز از عملیات لایروبی و بهسازی قنات شمال غرب شیراز بازدید کرد .
 
غلامرضا غلامی در این باره اظهار داشت : آب به عنوان مهمترین عنصر حیات در پیدایش تمدن‌های بشری و ساخت شهرها در جهان بویژه در ایران نقشی اساسی داشته است ، حیات اجتماعی و بقاء و رونق شهرها و آبادی ها، بیش از هر چیز وابسته به وجود آب بوده و آب الفبای آبادانی است .

وی در ادامه سخنان خود گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ رشته قنات فعال در سطح شهر شیراز وجود دارد که جهت آبیاری باغات مورد استفاده قرار می‌گیرند و در راستای افزایش دبی، لایروبی سالانه و بهسازی قنوات در برنامه های سازمان دیده می‌شود .

او تصریح کرد: خشکسالی‌های به‌وجود آمده قنوات را در معرض مشکلات متعددی قرار داده است و باعث کاهش حجم سفره‌های آب زیرزمینی شده است؛ لذا با مد نظر قرار دادن این نکته که در کنار توسعه فضای سبز تأمین زیرساخت‌های آبیاری و آبرسانی نیز لازم و ضروری است، رسیدگی، لایروبی و بهسازی قنوات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: در راستای مقابله با پدیده خشکسالی و کم‌آبی، نگهداری و مرمت قنوات شهر شیراز از اهمیت بالایی برخوردار است و این امر توسط سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهری به طور مستمر در حال پیگیری و انجام است.

در پایان با توجه به شرایط بحران کم آبی ناشی از خشکسالی با همکاری شهرداری منطقه ده بر اقدام موثر برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه و غیرمجاز آب از قنوات تاکید شد .۱۴۰۱/۰۴/۲۴
منبع : معاونت خدمات شهری
بازدید ها : ۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

 
      تلفن : 071-32232737
پست الکترونیک : -
آدرس : شیراز - حدفاصل میدان حر و خیابان فردوسی ،کوچه گلشن راز، ساختمان معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز