اسکان ۹۱۴ هزار مسافر و گردشگر در کمپ‌های شهرداری شیراز

غلامرضا غلامی در پنجاه‌وپنجمین صحن علنی شورای شهر شیراز به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد خدمات سفر شهرداری پرداخت و اظهار داشت : ستاد خدمات سفر نوروز در ۲۷ اسفندماه تشکیل شد و نمایندگان دستگاه‌ها حضور داشتند و مشکلات را برطرف می‌کردند و برای نخستین بار شیراز با این حجم مسافر روبه‌رو بوده است.

او به تلاش‌‌های انجام شده برای امنیت و سلامت مسافران اشاره و گفت: امسال برای اولین بار یک فوتی نداشتیم و مشکلی برای مهمانان ایجاد نشد همچنین سرقت، بزه و آسیب‌های اجتماعی رخ نداد.

غلامی گفت: از ظرفیت ۴۰۰ نفر اعضای بسیج، آتش‌نشانان و دیگران برای تامین امنیت مسافران استفاده شد و ظرفیت مسجد شهدا، حرم سیدعلاالدین حسین، حسینیه رهپویان وصال و حرم علی بن حمزه نیز بهره گرفته شد و همکاری خوبی در این زمینه انجام گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز گفت: با هوشیاری آتش‌نشانان ۵۳ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند و ایستگاه‌های استقبال در ورودی‌های شهر شیراز عاملی برای کاهش ترافیک بود همچنین از ظرفیت مدیریت بحران هم استفاده شد.

غلامی به فضاسازی شهر شیراز اشاره و گفت: ۱۶ کیلومتر رنگ‌آمیزی تک لبه‌ها و ۲۰۰ هزار متر گلکاری شد و معتادان متجاهر و متکدیان با وجود تکمیل ظرفیت اردوگاه‌ها جمع‌آوری شدند همچنین دیگر مصادیق آسیب‌‌های اجتماعی نیز ساماندهی شد.

او گفت: ۴۰۰ نفر پا‌کبان در ۳ شیفت و ۴۸۳ نفر آتش نشان نیز همکاری می‌کردند علاوه بر آن ۲۰۰ عدد کیوسک استقرار پیدا کرد همچنین ۳۹ بازارچه برای تامین مایحتاج مسافران تشکیل شد.

معاون شهردار شیراز گفت: ۴۰۰ هزار گلدان، ۱۰ فرش گل که ۳ باز بازسازی شد و نصب ۶۰ المان در سطح شهر از دیگر اقدامات بود و حمل‌ونقل و ترافیک نیز به خوبی همکاری کردند تا ترافیک مدیریت شود و برنامه‌های فرهنگی نیز برای پر کردن وقت مسافران برنامه‌ریزی شد.

به گفته او،شهرداران مناطق نیز همکاری خوبی داشتند و علاوه بر ستاد نظارت شورا، شهرداری نیز ستاد بازرسی را تشکیل داد و این همکاری سبب شد که مسافران احساس سلامت، امنیت و تندرستی کنند و مجموع این اقدامات سبب شد که شهرداری شیراز دستگاه برتر در میان کلانشهرها شناخته شود .۱۴۰۱/۰۱/۲۹
منبع : معاونت خدمات شهری
بازدید ها : ۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

 
      تلفن : 071-32232737
پست الکترونیک : -
آدرس : شیراز - حدفاصل میدان حر و خیابان فردوسی ،کوچه گلشن راز، ساختمان معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز