بازدید معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از آرامستان تاریخی دارالسلام

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از آرامستان تاریخی دارالسلام بازدید کرد. در این بازدید که به دعوت رئیس سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری شیراز و با حضور مدیر کل نظارت بر خدمات شهری شهرداری شیراز، همچنین مهدی پارسایی نویسنده، محقق و شیراز شناس‌ و جمعی از کارشناسان و مشاورین فرهنگی صورت پذیرفت، برنامه های مورد نظر سازمان مدیریت آرامستانها در ارتباط با مرمت این مکان تاریخی بررسی قرار گرفت. 
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز دراین رابطه به جلسات، اقدامات و  بررسی های متعددی که توسط شهرداری شیراز تاکنون در این خصوص انجام شده است اشاره کرد و افزود که طی این جلسات از هنرمندان، متخصصین، کارشناسان و حامیان میراث فرهنگی نظر خواهی گردیده و تعامل فکری صورت گرفته است. 
محمدحسن پور در ادامه لزوم احیا، مرمت و باز آفرینی این گورستان قدیمی را الزامی دانست و تاکید نمود بایستی مسیر این روند مبتنی بر ابعاد تاریخی - فرهنگی و متناسب با  ظرفیتهای موجود از قبیل، وجود قبور مشاهیر و بقاع متبرکه متعدد لحاظ و اجرا گردد. 
علی پارسازاد رییس سازمان مدیریت آرامستانهای شیراز نیز‌ با اشاره به ویژگیهای خاص و برجسته دارالسلام  گفت: ابعاد مذهبی، تاریخی و فرهنگی  دارالسلام و اهمیت این آرامستان برای عموم، حساسیت و دقت نظر مسئولین، کارشناسان و مدیران شهرداری شیراز را به سمت ارائه راهکارهای مطلوب و دستیابی به سرانجام منطقی و مورد نظر همشهریان عزیز  افزایش داده است. 
در پایان مقرر گردید هماهنگی های لازم در جهت اجرای طرحهای مناسب این مجموعه با  سازمان میراث فرهنگی صورت پذیرد.۱۳۹۹/۰۵/۲۸
منبع : معاونت خدمات شهری
بازدید ها : ۱۵۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

 
      تلفن : 071-32232477
پست الکترونیک : -
آدرس : شیراز - حدفاصل میدان حر و خیابان فردوسی کوچه گلشن راز ساختمان معاونت خدمات شهری
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز