اعلام آمادگی جهت پذیرش سرمایه گذار در زمینه ساماندهی آب و ساخت و ایجاد تصفیه خانه

جلسه هم اندیشی درخصوص بحران آب کلان شهر شیراز با حضور پروفسور کندرفر رییس دپارتمان محیط زیست شهر درسدن آلمان، مهندس محمدرضا محمدحسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز، دکتر جهانبخش میرزاوند رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و جمعی از کارشناسان این حوزه، روز گذشته در ساختمان معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز برگزار گردید.
در این جلسه مهندس محمدحسن پور ضمن خوشامدگویی و ارائه آمار مربوط به بارندگی سال آبی جاری و میزان مصرف سرانه آب در شهر شیراز، علاقه مندی و تمایل شهرداری شیراز جهت بهره مندی از تجربیات مدیران موفق کشور آلمان و نیز آمادگی جهت پذیرش سرمایه گذار در حوزه های مختلف خصوصا در زمینه ساماندهی آب و ساخت و ایجاد تصفیه خانه ها در شیراز را به ایشان اعلام نمود.
پروفسور کندورفر نیز ضمن ابراز تمایل به همکاری در زمینه های مذکور، اذعان داشت: طبق بررسی های صورت گرفته در سفرهای اخیرم به این شهر، شیراز را شهری سرسبز و دارای فضای سبز مناسب و ایده آل یافته، اما بحران آب و خشکسالی یکی از تهدیدهای بزرگ فضای سبز شیراز به شمار می رود. وی افزود بحران آب یک معضل جهانی است و اکثر کشورها در سطح کلان با آن روبرو می باشند، به همین دلیل جهت برون رفت از این مشکل جهانی و منطقه ای باید آموزش صحیح مصرف آب به شهروندان در قالب فرهنگ سازی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
پروفسور کندور ضمن ارائه پیشنهاداتی آمادگی مسئولین محیط زیست، مدیران حوزه آب و همچنین شهرداری درسدن را برای همکاری همه جانبه با شهرداری شیراز در راستای بهینه سازی مصرف آب اعلام کرد.
در ادامه دکتر میرزاوند رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با بیان اینکه نظر شهرداری شیراز به استفاده از روان آبها، آبهای خاکستری و تصفیه خانه ها می باشد اظهار داشت با توجه به شرایط جوی و آبی شهر شیراز جهت اداره و نگهداری فضای سبز این کلان شهر، خصوصا آبیاری باغ های قصردشت تصفیه آب های خاکستری و استفاده مجدد از آن ها امری اجتناب ناپذیر است.
در پایان مهندس محمدحسن پور معاون خدمات شهری شیراز ضمن پرداختن به برخی مشکلات پیش آمده ناشی از خشکسالی اخیر در کشور بر لزوم کاهش برداشت از منابع آب های زیرزمینی در همه بخش های شرب، صنعت و کشاورزی تاکید کردند.
 
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
منبع : معاونت خدمات شهری
بازدید ها : ۹۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

 
      تلفن : 071-32232477
پست الکترونیک : -
آدرس : شیراز - حدفاصل میدان حر و خیابان فردوسی کوچه گلشن راز ساختمان معاونت خدمات شهری
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز