بازدید از بافت قدیمی و تاریخی و فرهنگی شیراز

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از بافت قدیمی و تاریخی و فرهنگی شیراز بازدید کرد

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از بافت قدیمی و تاریخی و فرهنگی شیراز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری مهندس محمدحسن پور در بازدید 4ساعته از بافت تاریخی و فرهنگی شیراز گفت: به دلیل خشکسالی و بیکاری مهاجرت به شهر شیراز به شدت افزایش یافته و در بافت قدیم و اطراف شهر افزایش حاشیه نشینی، تکدی گری و گسترش معتادان را به همراه داشته است که اگر آنان را مدیریت و ساماندهی نکنیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد که در تلاش هستیم با پیگیری های مجموعه های استانی بتوانیم اندکی مشکلات را کاهش دهیم.
محمدحسن پور با اشاره به اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی، اردوگاه و کلانتری اجرائیات فعال هستند و شناسایی آسیب دیدگان اجتماعی را بر عهده دارند، افزود: یکی از مشکلاتی که امروز در کشور با آن روبرو هستیم بحث فقر و آسیب های اجتماعی است که یکی از فعالیت های اساسی ما در دوره جدید فعالیت حوزه آسیب های اجتماعی است.
معاون خدمات شهری افزود: مرکز نگهداری معتادان و آسیب‌دیدگان اجتماعی توسط شهرداری شیراز آماده شده که در اختیار بهزیستی قرار داده شده است که ظرفیت نگهداری یک هزار نفر را دارد.
محمدحسن پور با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان وظیفه شهرداری و هم نیروی انتظامی است، افزود: جمع آوری معتادان یک بحث است اما مهم تر از آن بحث نگهداری آن‌ها است که امیدوارم بتوانیم با هماهنگی ارگانهای زیربط تا ترک کامل این افراد اقدامات لازم انجام گیرد و در صورت امکان بتوانیم با هماهنگی مسئولان اقداماتی نیز جهت اشتغال این افراد انجام دهیم.
وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید نوروز طرح ساماندهی و جمع آوری معتادان از سطح شهر خصوصا بافت تاریخی و فرهنگی انجام خواهد گرفت که پس از جمع آوری به مرکز ماده 16 تحویل داده خواهد شد که با هماهنگی های انجام شده با دستگاه های زیربط امیدواریم بتوانیم تا بهبود کامل این افراد در این مرکز نگهداری شوند.
این مقام مسوول گفت: برای اینکه سرمایه گذار رغبت داشته باشد که در محدوده بافت تاریخی و فرهنگی سرمایه گذاری انجام دهد باید در منطقه احساس امنیت کند که با وجود این افراد علاوه بر اینکه سرمایه گذار احساس ناامنی می کند شهروندانی که در آن بافت نیز زندگی می کنند آسایش ندارند که وظیفه ماست که این امنیت و آسایش را به این منطقه بازگردانیم.

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

 
      تلفن : 071-32232477
پست الکترونیک : -
آدرس : شیراز - حدفاصل میدان حر و خیابان فردوسی کوچه گلشن راز ساختمان معاونت خدمات شهری
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز